Kurs Concept Art to jest to! Kurs skierowany jest dla hobbystów, grafików chcących doskonalić swoje umiejętności oraz osób zdających na kierunki projektowe, np Game Design. Jeśli chcesz tworzyć, ale niekoniecznie jeszcze umiesz przelać swoje pomysły na papier – jest to kurs dla Ciebie.

CONCEPT ART, CZYLI SEDNO PROJEKTOWANIA
Gdy widzisz ciekawe miejsce, postać czy przedmiot w filmie albo grze, jest to owoc pracy wielu artystów, wśród których znajdują się Concept Artyści. Ich zadaniem jest zaprojektowanie owej rzeczy, którą potem inni, np charakteryzatorzy czy specjaliści od grafiki cyfrowej, wcielą w życie. Concept Art to sztuka w pełni opierająca się na wyobraźni i umiejętności przelania jej dzieł na papier. Nie trzeba być wybitnym rysownikiem, by być wybitnym Concept Artystą – najważniejsza jest kreatywność!

JAK WYGLĄDA KURS?
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 3 godziny. Na każdych zajęciach tworzymy nowy projekt, który będzie należał do jednej z wielu dziedzin – postaci, bestii, środowiska, architektury czy tzw. propsów – czyli obiektów. Przy okazji każdego tematu zgłębimy zagadnienia warsztatowe, które będą do niego potrzebne – takie jak anatomię, historię ubioru czy architektury, zieleń. Będziemy dzielić się również naszym doświadczeniem z zakresu projektowania.
W trakcie zajęć temat jest z góry obrany, jednak daje on dużą swobodę. Pomagamy rozwijać kursantom ich styl oraz to, co ich najbardziej interesuje.

DLA KOGO JEST KURS CONCEPT ART?
Kurs przeznaczony jest dla hobbystów, grafików chcących szlifować swoje umiejętności oraz osób zdających na kierunki projektowe, np Game Design. Jeśli lubisz tworzyć, ale nie zawsze umiesz przelać swoje pomysły na papier – jest to kurs dla Ciebie. A jeśli umiesz rysować, ale chciałbyś tworzyć bardziej oryginalne dzieła – również zapraszamy.

PROGRAM KURSU
Concept art to zajęcia bardzo elastyczne. Każde z nich mają obrany temat, z którego na początku przeprowadzany jest krótki wykład i pokazówka. Kursanci otrzymują materiały zawierające inspiracje, referencje i tutoriale, mające pomóc im w tworzeniu własnych prac. Każdy pracuje we własnym tempie i na bieżąco otrzymuje pomoc od osoby prowadzącej kurs, w zależności od potrzeb. Dlatego nie ma podziału na kurs podstawowy i zaawansowany. Tematyka kursu zmienia się co trymestr i znana jest przed rozpoczęciem trymestru, ale może być uzgadniana i modyfikowana po konsultacji z całą grupą.

PRZYKŁADOWY PROGRAM KURSU CONCEPT ART (FRAGMENT)
Każde zajęcia to część projektowa (projekt) rozbudowana o część teoretyczną (warsztat)
1. Postać – projekt Arystokracji Sci-Fi. Warsztat – anatomia,elementy maszyn, szlacheckie stroje różnych kultur
2. Bestia – projekt Chimery. Warsztat – różnica między chimerą a hybrydą, anatomia kilku zwierząt, rysowanie futra, łusek, piór itp.
3. Środowisko- projekt Nawiedzonej Kopalnii. Warsztat – perspektywa trójzbiegowa, kompozycja kadru, rysowanie skał
4. Architektura – Współczesna Chatka Wiedźmy. Warsztat – elementy budowy prostego domu, ludowe przedmioty, tworzenie tzw. concept sheet – planszy koncepcyjnej

JEDYNE TAKIE ZAJĘCIA W ŁODZI

Tworzymy coś całkowicie innowacyjnego w ŁODZI. Dołącz do nas!

Zapisz się już dziś na jedyne takie zajęcia w Łodzi, liczba miejsc w grupie ograniczona!

KIEDY?

  • Kurs Rysunku Concept Art Digital Painting więcej na https://www.dominlodz.pl/zapisy/

CENA

Roczny kurs to 3 trymestry po 12 zajęć. Zapisy przyjmowane są na co najmniej 1 trymestr (3 miesiące=12 zajęć po 3 godziny w tygodniu)

  • Płatność trymestralna 1145 zł
  • (po wcześniejszym uzgodnieniu możliwość wpłat ratalnych – 395 zł miesięcznie)

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!